Kościół Świętego Macieja Apostoła w Siewierzu - „Nasze kulturowe dziedzictwo" PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Poniedziałek, 18 Listopad 2013 15:17

14.11.2013r w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbył się gminny konkurs historyczny: „Kościół Świętego Macieja Apostoła w Siewierzu: Nasze kulturowe dziedzictwo".
Konkurs był adresowany do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Siewierz zainteresowanych historią swojej Małej Ojczyzny, a zwłaszcza fascynujących się dziejami siewierskiego kościoła.

Konkurs opierał się na współzawodnictwie drużynowym dwuosobowych zespołów z poszczególnych klas. Warunkiem udziału w konkursie było szczegółowe zapoznanie się z "Dziejami Kościoła Św. Macieja Ap. w Siewierzu" oraz terminologią z zakresu historii sztuki i architektury. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Żelisławicach; Magdalena Bijak i Adam Nowak. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz drobne upominki.

Oprac. Barbara Będkowska