Bez tytułu

PlanLOWE26-9

 

Z LOWE ZWIEDZAMY KRAKÓW

20180203 111540

 

3 lutego 2018 r. uczestnicy projektu LOWE w Gminie Siewierz uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Krakowa. W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie Reprezentacyjnych Komnat Królewskich na Wawelu, przejście Traktem Królewskim, wizyta w Kościele Mariackim, zwiedzanie Starego Miasta oraz Podziemi Rynku. Już o godz. 8.00 wyjechaliśmy dwoma autokarami z Żelisławic, aby ok. 9.30 rozpocząć spacer z przewodnikiem po najważniejszych i najpiękniejszych zabytkach Krakowa. Uczestnicy wyjazdu zostali podzieleni na 3 grupy-zwiedzający zachwycali się wnętrzami zamku królewskiego na Wawelu. Ponadto zwiedziliśmy podziemia , a także zatrzymaliśmy się przy grobie Pary Prezydenckiej- Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki.

W kolejnej części wycieczki przeszliśmy Traktem Królewskim na krakowskie Stare Miasto- tutaj z wieży Kościoła Mariackiego mogliśmy usłyszeć hejnał. Zwiedziliśmy również sam Kościół Mariacki ze wspaniałym ołtarzem wykonanym przez Wita Stwosza. Następnie udaliśmy się do interaktywnego muzeum znajdującego się w podziemiach Rynku. Tam mogliśmy obejrzeć m.in. wygląd Rynku Krakowskiego sprzed wielu wieków.

Mile spędziliśmy również czas w gronie znajomych, przyjaciół podczas spotkań przy kawie   i herbacie w krakowskich przytulnych i niepowtarzalnych restauracyjkach znajdujących się    w centrum miasta.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń ok. godz. 19.00 wróciliśmy do Żelisławic. Tego dnia towarzyszyła nam wspaniała, słoneczna pogoda.

                                                                                              Oprac. Ewa Stelmach

 

 

Wyjazd do Parku Wodnego

w Tarnowskich Górach

 

LOWE wyjazd na basen

 

 

W trzecią sobotę stycznia 2018 r. uczestnicy zajęć sportowych wraz z prowadzącym wyruszyli do Parku wodnego w Tarnowskich Górach. Przygotowania uczestników trwały już od kilku tygodni i wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali wyznaczonego terminu. Niestety zimowa aura, bardzo kapryśna i zmienna, pokrzyżowała plany wielu uczestników, którzy zakatarzeni, przeziębieni, zmuszeni byli zrezygnować z wyjazdu. Ci, którzy wirusom   i bakteriom nie ulegli, w sobotnie przedpołudnie mogli pracować nad swoją formą    i regenerować siły, korzystając z bogatej oferty Parku Wodnego. Wspólny wyjazd był też doskonałą okazją do zacieśnienia więzi między „zawodnikami”, którzy na cotygodniowych zajęciach wspólnie trenują i rozgrywają mecze piłki siatkowej.

Oprac. Aleksandra Buła

 

Uwaga Uczestnicy

 Warsztatów Kulturalnych LOWE !

Zapraszamy na wycieczkę do

Krakowa w dniu 3 lutego2018r.  ( sobota).

W programie wycieczki:

ü  Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem „Drogą Królewską” (m.in. Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą, Rynek,

Kościół Mariacki, Sukiennice, ul. Grodzka, ul.Kanoniczna)

ü   PodziemiaRynku

ü    Reprezentacyjne Komnaty Królewskie naWawelu

Zbiórka na parkingu przed szkołą 03.02.2018r. (sobota)

o godz. 7.45- powrót ok. godz. 19.00 .

Wyjazd jest bezpłatny!!!

Uwaga- wyżywienie we własnym zakresie.

Zapisy w sekretariacie szkoły do dnia 31.01.2018r.

 

Warsztaty kulturalne

 

Na ostatnią, przedświąteczną niedzielę grudniową, w ramach warsztatów kulturalnych zaplanowany został wyjazd do kina. W tym dniu uczestnicy, o godz. 8.45 licznie stawili się przed budynkiem ZSP w Żelisławicach, by wspólnie wyruszyć do Centrum Plaza Cinema City w Sosnowcu na film wprowadzający w świąteczna atmosferę „Listy do M”. Podczas seansu w sali kinowej wielokrotnie rozbrzmiewały salwy śmiechu, nie zabrakło również chwil wzruszenia. Po filmie przewidziany został również czas na zakup ostatnich prezentów świątecznych dla najbliższych.

Ostatnim punktem programu wyjazdu był przystanek w restauracji „Zamkowa”.   Tam na wszystkich czekał już pyszny, ciepły obiad, a przy aromatycznej kawie i małym  „co nieco” opowiadano o tradycjach i zwyczajach świątecznych pielęgnowanych jeszcze w swoich domach.

 

Oprac. Aleksandra Buła

 

 

Andrzejkowe zajęcia rekreacyjne

 

w ramach projektu LOWE

 

Andrzejki uczestnicy zajęć rekreacyjnych prowadzonych w ramach projektu LOWE w Gminie Siewierz spędzili w odmienny niż dotychczas sposób. W niezwykły, pełen magii             i wróżb czwartkowy wieczór zamiast przybyć na salę gimnastyczną w ZSP w Żelisławicach, uczestnicy wraz z instruktorem wyruszyli do kręgielni Kukubara w Myszkowie. Celem wyjazdu była integracja społeczności lokalnej, rozwijanie i doskonalenie sprawności fizycznej i ruchowej, wdrażanie do współdziałania w zespole, respektowania przepisów            i zasad sportowych, ukazanie aktywnych form spędzania wolnego czasu.

 

Przez dwie godziny uczestnicy sprawdzali i doskonalili swe umiejętności w popularnej grze „bowling” . Andrzejkowy wyjazd wszystkim uczestnikom sprawił wiele radości. Podczas gry panowała przyjemna atmosfera, pełna zdrowej rywalizacji. Do domów wszyscy powrócili w znakomitych humorach.

 

Oprac. Aleksandra Buła

 

 

Uwaga Uczestnicy

warsztatów komputerowo-informatycznych

w ramach Projektu LOWE.

 

- Informujemy, że ruszyły zajęcia warsztaty komputerowo - informatyczne dla uczestników zapisanych na listę rezerwową- odbywają się one w każdy poniedziałek od godz. 1600 - 1700.

- Informacja dla uczestników warsztatów komputerowo-informatycznych:

W dniach 19.01.2018r. (piątek) oraz 23.01.2018r. (wtorek) zajęcia się nie odbędą. Zostają one przełożone na dni:

06.02.2018r ( wtorek) godz. 17 00-GRUPA I ,od 18 00 -GRUPA II (dla grup wtorkowych), oraz 09.02.2018r. ( piątek ) od 17 00- GRUPA III, od 1800 -GRUPA IV (dla grup piątkowych).

Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły : od poniedziałku do czwartku od godz.1100 do 1700, a w piątki od 1100 do1500.

 

"Ostra jazda" dla uczestników LOWE

 

WP 20171125 21 33 08 Pro

 

25 listopada uczestnicy warsztatów kulturalnych Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Siewierz wzięli udział w wyjeździe do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na sztukę „Ostra jazda”. W sobotni wieczór beneficjenci projektu, odświętnie ubrani, zaopatrzeni w znakomite humory, wyruszyli „zażyć kultury”. Przed rozpoczęciem spektaklu w programie wyjazdu przewidziano chwilę odpoczynku w kawiarni „Słodko-Gorzki”, gdzie można było wśród aromatu świeżo parzonej kawy, podzielić się swoimi doświadczeniami kulturalnymi z innymi uczestnikami. Gdy zadzwonił ostatni dzwonek zapraszający widzów do obejrzenia spektaklu, wszyscy zajęli swoje miejsca i w skupieniu oczekiwali na pojawienie się aktorów na scenie.

Spektakl, który został zaproponowany uczestnikom warsztatów kulturalnych, przełożył i wyreżyserował aktor, założyciel i dyrektor kompani teatralnej Atlas Stage Productions Canada, reżyser Mirosław Polatyński. Opowiada on perypetie bohaterów, którzy z dnia na dzień utracili pracę i postanowili iść na skróty. Sytuacja szybko jednak wymyka im się spod kontroli i komplikuje. Przez blisko 150 minut widzowie z zaciekawieniem śledzili ich zwariowane losy. Sądząc po reakcji uczestników, przedstawienie wszystkim się bardzo podobało, a wyrazem ich uznania były gromkie brawa dla aktorów po zakończeniu spektaklu oraz gorąca dyskusja w drodze powrotnej.

            Udany wyjazd potwierdził potrzebę organizowania wyjazdów, których celem jest wzbogacenie życia kulturalnego mieszkańców gminy, integracja uczestników i zdobywanie doświadczeń kulturalnych.

 

 

Oprac. Aleksandra Buła

 

 

Pierwsze zajęcia w ramach

projektu LOWE w Gminie Siewierz

 

 

Od 6 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach odbywają się zajęcia i warsztaty zorganizowane w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji   w Gminie Siewierz. W pierwszym kwartale działalności LOWE prowadzone są: zajęcia   z języka angielskiego rozwijające umiejętności posługiwania się  językiem obcym, zajęcia komputerowo-informatyczne rozwijające kompetencje informatyczne, zajęcia rekreacyjne i zajęcia sportowe rozwijające kompetencje społeczne i obywatelskie, warsztaty kulturalne   i artystyczne podnoszące świadomość  i ekspresję kulturalną oraz umiejętność porozumiewania się   w języku ojczystym.

Zainteresowanie udziałem w projekcie wśród społeczności lokalnej jest bardzo duże i wciąż przybywa formularzy zgłoszeniowych nowych uczestników.

Osoby zakwalifikowane do projektu uczestniczą w zajęciach i warsztatach w godzinach popołudniowych. Podczas spotkań panuje przyjazna, miła atmosfera. Uczestnicy z zapałem zdobywają nową wiedzę i umiejętności oraz integrują się. Wyjazdy w ramach warsztatów kulturalnych odbywać się będą w weekendy.

Oprac. Aleksandra Buła

  

Uwaga!!!

 

Rozpoczynamy dodatkową rekrutację na ostatnie wolne miejsca  w projekcie LOWE       w gminie Siewierz dla osób dorosłych.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się                  do sekretariatu szkoły w celu pobrania formularzy zgłoszeniowych.

Już dziś, tj.06.11.2017r. o godz. 1700 ruszają pierwsze zajęcia

                                          

 

   Zapraszamy serdecznie

 

Dokumenty aplikacyjne do pobrania:

 

Załącznik 1

Załącznik 2

Oświadczenie

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pt.:

LOKALNE OŚRODKI WIEDZY I EDUKACJI
NA RZECZ AKTYWIZACJI EDUKACYJNEJ OSÓB DOROSŁYCH

.:POBIERZ:.