Aktualności

Przedstawienie jasełkowe

Przedstawienie jasełkowe

 

W kościele w Żelisławicach 14.01.2024r. po Mszy o godzinie 11.00  dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żelisławicach zaprezentowały przedstawienie jasełkowe. Tegoroczne jasełka różniły się od tych w poprzednich latach gdyż opowiadały historię współczesną, przeplataną tekstami ewangelii o narodzeniu Jezusa. Historia, którą odgrywali uczniowie opowiadała o przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Zwracała uwagę na komercję związaną ze Świętami, zakupy i przygotowania domu do świętowania.

Był tam też wątek samotnej starszej pani, która zostaje sama w wieczór wigilijny, bo syn i wnuczka postanowili wyjechać na Święta w inne miejsce i nie mają ochoty spędzać ich ze starszą babcią. Na szczęście rodzina mieszkająca po sąsiedzku zaprasza starszą panią do siebie na wigilię. Dzięki temu staruszka nie jest sama.

Uczniowie klasy VI, którzy w tym roku przygotowywali jasełka starali się jak najlepiej odegrać swoje role i stworzyć odpowiedni klimat jaki towarzyszy wielu polskim rodzinom w tym przedświątecznym czasie. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w przygotowania. Starali się o rekwizyty potrzebne do lepszego odegrania roli. Było przedświąteczne lepienie pierogów, zakupy ozdób świątecznych, sprzątanie mieszkania, ubieranie choinki, uroczysta wigilia z zachowaniem tradycji świątecznych i dzielenie się opłatkiem.

W szkole przedstawienie jasełkowe uświetniło ostatni dzień przed przerwą świąteczną czyli 22 grudnia 2023 roku. Wtedy to każda klasa przeżywała w swoim gronie wigilie klasowe a potem wszyscy poszliśmy na salę, aby zobaczyć przedstawienie. W kościele dla szerszej publiczności uczniowie zaprezentowali się dopiero 14 stycznia br. Jasełka zostały wzbogacone przez piękny śpiew kolęd dziewczynek z klasy VI, IV i II.

Pani dyrektor Ewa Stelmach i ksiądz proboszcz Zbigniew Słowikowski podziękowali artystom i nauczycielom za przygotowanie przedstawienia. Pani Marzenie Przybyłce, która czuwała nad grą aktorów oraz panu Dawidowi Torbusowi, za przygotowanie kolęd. W przygotowaniu nagłośnienia do przedstawienia pomagał pan Paweł Korusiewicz.

Opracowali:

 Marzena Przybyłka, Dawid Torbus