Aktualności

Młoda pasjonatka języka polskiego- Marysia Jędrzejewska

 

Młoda pasjonatka języka polskiego- Marysia Jędrzejewska

 

Rok szkolny 2023/24 zapisze się w annałach naszej szkoły w sposób szczególny, ponieważ mamy przyjemność pochwalić się osiągnięciami naszej wychowanki.

Otóż Maria Jędrzejewska, uczennica klasy VII, została laureatką niezwykle prestiżowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach.

Zajęła również pierwsze  miejsce w XII Gminnym Dyktandzie Ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu, a także została laureatką XV Regionalnego Konkursu z Języka Polskiego dla klas VII-VIII szkół podstawowych organizowanego  przez Jurajskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych. Ponadto, wzięła udział w XIII Regionalnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas VII- VIII szkół podstawowych organizowanym przez wyżej wymienione stowarzyszenie.

Każde z tych osiągnięć świadczy o jej ogromnej wiedzy, zaangażowaniu oraz ciężkiej pracy. Konkursy te, wymagające od uczestników nie tylko solidnej wiedzy, ale także umiejętności logicznego myślenia, interpretacji tekstów oraz kreatywności, stanowiły dla Marysi doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i rozwijania pasji do języka polskiego.

Laureatka miała zaszczyt odebrać swój dyplom podczas uroczystej gali w Delegaturze w Sosnowcu. Towarzyszyli jej dumni rodzice oraz pani dyrektor Ewa Stelmach.

Jej dokonania stanowią doskonały przykład dla wszystkich uczniów szkoły, że dzięki ciężkiej pracy, determinacji w dążeniu do celu, wsparciu ze strony rodziców i nauczycieli, sukces jest osiągalny.

Marysiu, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłych konkursach!

 

Dorota Grzesiak, nauczyciel j. polskiego

w Zespole Szkolno- Przedszkolnym wŻelisławicach.