Eliminacje  Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Eliminacje  Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 

19 marca br. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki odbyły się eliminacje  Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do tegorocznej edycji turnieju zgłoszonych zostało 47 uczestników reprezentujących placówki szkolne, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy.  Naszą szkołę oraz drużynę reprezentowało aż 11 uczestników.

 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”  ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W pierwszej części uczestnicy zmierzyli się z zestawem   pytań testowych przygotowanych przez KP PSP w Będzinie. Zgodnie z regulaminem do etapu ustnego zakwalifikowało się po 5 uczestników z każdej grupy wiekowej, którzy otrzymali największa liczbę punktów. W części ustnej każdy z finalistów odpowiadał na trzy pytania z wylosowanego zestawu pytań.

W grupie najmłodszej 1 miejsce zdobył Michał Masłyka, a w grupie średniej 3 miejsce Wiktoria Katolik .  Będą oni reprezentowali Gminę  Siewierz na eliminacjach powiatowych Gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki 26 marca. 

opracowała : Jolanta Machura

Related Articles